АНОТАЦІЯ

  Реалії сьогодення вимагають прискорення процесу освоєння практичними психологами методів та форм організації психологічного супроводу освітнього процесу в дистанційному форматі. При цьому, використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) має бути орієнтованим на формування в здобувачів освіти не лише інформаційно-цифрової компетентності (впевнене та критичне застосування ІКТ для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією в публічному і в приватному спілкуванні, персональна відповідальність за поширення власних та чужих дописів у Internet-мережi), а й забезпечувати їх всебічний розвиток, стимулювати прагнення до самореалізації і самовдосконалення, сприяти зростанню у школярів громадянській активності. 

    Одним із важливих завдань сучасної школи також є формування у підлітків умінь спілкуватись рідною мовою, здійснювати комунікацію в усній і письмовій формах, на основі знання особливостей стилів мовлення медіатекстів; здобувати та опрацьовувати інформацію з різних аудіовізуальних джерел для творчого самовираження; критично осмислювати її та використовувати для відстоювання власних поглядів, переконань, суспільних і національних цінностей, словесно передавати власні думки і почуття зважаючи на тему і мету комунікації, обираючи для цього відповідні стратегії, використовуючи різноманітні ресурси.

    З огляду на існування в соціальних мережах різного роду віртуальних небезпек, особливої уваги також потребують питання посилення адаптивних ресурсів особистості (комунікативна компетентність, емоційна і поведінкова гнучкість, стресостійкість); формування в неї навичок медіакультури та медіаграмотності.

   Міркуючи таким чином, фахівці міста Кропивницького М.Сосновська, Л.Ланчуковська та О.Руденко розробили розвивальну програму "Віртуальний простір як інструмент розвитку внутрішнього потенціалу підлітка" та стали  переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу авторських розробок практичних психологів та соціальних педагогів "Нові технології в новій школі". Мета програми: розвиток внутрішнього потенціалу підлітка на засадах використання інформаційно-комунікаційних технологій.

  Пропонований майстер-клас для фахівців соціально-психологічної служби розроблено авторами даної програми з метою ознайомлення педагогічних працівників, бажаючих взяти участь у апробації даної програми, з її змістом, метою, завданнями, пропонованими формами роботи для учнів та очікуваними результатами з урахуванням викликів сучасного суспільства.

  Відповідно до вимог професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти», затвердженого наказом Мінекономіки від 24.11.2020 № 2425, практичний психолог має діяти в межах визначених трудових функції та компетентностей. 

  Для фахівця, який координуватиме реалізацію пропонованої Програми, обов’язковим є володіння такими загальними компетентностями, як: соціальна, цифрова, особиста та навчальна, лідерська, культурна обізнаність та самовираження, мовна та етична.

  З огляду на це основним завданням майстер-класу було формування в його учасників саме таких компетентностей.

   Тривалість майстер-класу 10 днів. Кожен день згідно Програми, що буде апробуватися, присвячений певній темі, зміст якої за допомогою Internet-ресурсів розкриває підліткам можливості для їхнього розвитку:

1. День онлайн-знайомства.

2. День медіа-грамотності.

3. День гармонії та релаксу. 

4. День емоційного розвантаження та комфорту.

5. День аналізу почуттів та емоцій.

6. День мотивації і натхнення.

7. День психологічного селфі.

8. День розкриття прихованих талантів.

9. День раціонального використання Інтернету. 

10. День підбиття підсумків та постановки мети.

     У такий спосіб учасники заходу отримали можливість «прожити» ці дні,  відчути можливі труднощі та колективно поміркувати як їх уникнути.

    Інформація про результати навчання щоденно висвітлювалася на двох мережевих платформах: Фейсбук та Інстаграм. 

    У своїх коментарях учасники майстер-класу звертають увагу на те, що пропоновані форми роботи будуть цікаві та доступні учням, а в змісті Програми чітко розписано не лише щоденні цілі, завдання та очікувані результати проведеної роботи, а й покрокові дії координатора, що робить її зрозумілою та легкою в застосуванні. 

Немає коментарів:

Дописати коментар